Tagi
zBLOGowani.pl
RSS
poniedziałek, 13 kwietnia 2015

Kto lubi poniedziałki? ;)

 

Rzadziej dodaję wpisy bo mam troszkę więcej na głowie. Dziś udało nam się spisać protokół przedślubny :) ale w tym wszystkim udało mi się znaleźć chwilkę na małą sesyjkę w nowej narzutce. Szukałam alternatywy do skórzanych kurtek które najczęściej noszę wiosną. Moje myśli kierowały się ku pudrowemu różowi ale nie wiedziałam co konkretnie chciałam. Narzutkę zobaczyłam w oknie wystawowym pobliskiego sklepiku. Była stylowa i jednocześnie sportowa ( za sprawą kapturka i kieszonek). Wydatków mamy teraz sporo w związku z organizacją ślubu ale z pomocą przyszedł "zajączek".

Swoją drogą zastanawiam się ile wypadałoby dać siostrom zakonnym za ubranie kościoła i organistce... ile mniej więcej kosztują kwiaty do ołtarza... ? Mnóstwo znaków zapytania... może macie rozeznanie? :)

Poniżej sesyjka ze słonecznego weekendu który niestety już za nami.

 

 

Nie uważacie że te białe kwiatki na krzewach po lewej są śliczne?? :)))

 

 

fot. by Bob

 

Pozdrawiam Was cieplutko :)

Cieszy mnie że do mnie zaglądacie... choć rzadko komentujecie, jesteście ze mną :)

i za to buziolki :***

poniedziałek, 16 marca 2015

Zapraszam Was do polubienia na facebooku:

https://www.facebook.com/Kapryswkoszyczku - marzy mi się uzbierać 100 polubień... pomożecie? :) Dziękuję :)Dzisiejsza czarna sukienka pojawiła się już we wcześniejszym poście (bardzo ją lubię) ale dziś zestawiłam ją z myszką Miki ;) Komu wolno nosić Minnie Mouse? Albo komu nie wolno? Nie wiem :) Ale myślę że jak się dobrze zgra z resztą, to motyw myszki Miki nie będzie zarezerwowany tylko dla gimnazjalistek... Rajstopy w groszki tak jak kokardka Minnie ;)

 

 

 

 

Fot. by Bob

 

Pozdrawiam :)

niedziela, 08 marca 2015

Jedni spacery lubią inni mniej. Ja akurat lubię i z okazji dzisiejszego święta udało mi się wyciągnąć jednego niedźwiadka w okolice pomników przyrody - starych dębów. Słońce nam sprzyjało. Niedźwiedź nikogo nie pogryzł choć sprawiał wrażenie że wolałby kontynuować swój sen zimowy. A tu psikus! Bo wiosna przyszła! ;)

Lubię kontrasty. Pomarańcz zestawiłam dziś z czernią a żeby nie było zbyt monotonnie w apaszkę wkradły się białe serduszka :)

 

 

 

 

 

Fot by BobPozdrawiam :)

wtorek, 03 marca 2015

Stwierdziłam, że skoro w google nic o tym nie piszą to ja napiszę ;)

W Archidiecezji Poznańskiej bierzmowanie dla dorosłych odbywa się w Katedrze. Jest to bardzo ładny kościół, położony w pobliżu mostu biskupa Jordana - tak obleganego przez zakochanych, którzy przypinają tu swoje kłódki miłości.

 

Daty bierzmowania są z góry podane na cały rok - link poniżej:

http://www.archpoznan.pl/content/view/349/187/

 

Jednak zanim udamy się na bierzmowanie należy w swojej parafii, od swojego proboszcza otrzymać "skierowanie" na nauki przygotowujące do bierzmowania. Lekcji jest kilka (5 albo 6 lekcji - spotkania 1x w tygodniu) i kurs ten jest odpłatny (ok 100zł za kurs). Po jego zakończeniu wracamy do swojego proboszcza i otrzymujemy dokument upoważniający do przyjęcia bierzmowania w Katedrze. Dokument ten musi mieć dokładnie wypełnione rubryki (adres Waszej parafii musi być dokładny bo tam zostanie wysłana informacja z Katedry, o tym, że przyjęliście bierzmowanie).

Z dokumentem który otrzymaliście od proboszcza udajecie się w terminie wskazanym przez Katedrę na stronie www na mszę, podczas której przyjmiecie sakrament bierzmowania. Na mszy tej należy być już po spowiedzi by móc przyjąć Komunię. Na stronie www proszą aby kandydaci przybyli pół godziny przed mszą - jest to potrzebne by przećwiczyć bierzmowanie ze strony technicznej. 

 

Ogólnie nie ma się czego bać, proboszcz który ćwiczy z Wami przebieg bierzmowania jest sympatyczny i nie karci za to że większość z kandydatów nie bardzo umie aktywnie uczestniczyć we mszy świętej ;)

Zaskoczyło mnie to że to nie była normalna msza niedzielna na której było kilku kandydatów ze swoimi świadkami, a był to cały kościół samych kandydatów ze świadkami! Nieliczni zaprosili rodziców, nieliczni robili fotki gdy biskup udzielał sakramentu. Jedni ubrali się bardzo elegancko, inni pół elegancko a inni nawet w skórzanych białych kurtkach z napisami ;)

Świadek podczas udzielania sakramentu stoi zaraz za swoim kandydatem (ogólnie wszyscy stoją gęsiego, na środku kościoła, w 2 rzędach: kandydat - świadek, kandydat świadek) i przesuwają się do przodu. Świadek bierzmowania przy udzielaniu sakramentu kładzie prawą rękę na prawym ramieniu kandydata. Kandydat daje dokument który dostał od swojego proboszcza klerykowi który stoi przy biskupie. Kleryk czyta na głos biskupowi imię, które sobie wybraliście po czym biskup udziela bierzmowania. Odchodząc dostajemy mały obrazek.

Gdy msza się skończy, każdy kandydat przy wyjściu z kościoła oddaje obrazek który dostał przy bierzmowaniu wraz z opłatą na znaczek pocztowy (2 zł) i otrzymuje skrócony dokument/ zaświadczenie że przyjął sakrament bierzmowania - to w razie gdyby ktoś potrzebował takie zaświadczenie natychmiast. Pełne dokumenty o tym że przyjęliście bierzmowanie zostaną wysłane pocztą do Waszej parafii.

Średnia wieku na bierzmowaniu dla dorosłych to 25-35 lat.

Mam nadzieję, że komuś pomogłam umieszczając te informacje :)

Pozdrawiam!czwartek, 26 lutego 2015

Podczas wizyty w salonie w którym szyją dla mnie suknię ślubną usłyszałam, że na następną wizytę/przymiarkę muszę mieć już buty do ślubu. Wiedziałam że nie chcę typowych butów ze sklepu ślubnego dlatego w głowie pojawił się niepokoj - gdzie ja znajde buty w kwietniu?! Zwłaszcza na moją tak szczupłą stopę, na której 90% butów odstaje albo spada.

Aż tu wczoraj sms z CCC :) Zapraszają na nową kolekcję wiosna 2015 - do niedzieli zniżka - 20% dla członków klubu. Znalazłam je! :) A nawet 2 modele brałam pod uwagę jednak jeden ma troszkę wyższą szpilkę co dość mocno odczuwam na stopie (rzadko noszę szpilki) więc zdecydowałam się na buty te troszkę niższe (szpilka ma 9cm i wygodny przegub) w kolorze nude, bez palców. Jeszcze teraz trudno mi uwierzyć, że tak szybko poradziłam sobie z problemem butów do ślubu - podobno z butami jest największy problem. Dziewczyny nawet pół roku butów szukają! A ja już je mam! :)

 

Jestem pewna że wynoszę je jeszcze i po ślubie, choćby do jeansów ;)

 

Dziewczyny jeśli któraś z Was szuka podobnych butów radzę szybko pędzić do tych dużych salonów CCC - oni mają już wszystkie modele. A szybko dlatego, że każdy rozmiar mają w jednej parze, tylko rozmiar 37 i 38 mają na sklepach po dwie pary.

----------------------

A te buty poniżej jutro zwracam, też bardzo ładnie wyglądają na stopie, bardziej elegancko ale podejrzewam że ciut wyższa szpilka nie pozwoliłaby mi przetrwać w nich całej uroczystości... Jak nosicie często szpilki to polecam i te :)

CCC - Jenny Fairy -oba modele cena 89,99zł  (do niedzieli - 20% ;)

W sklepach z butami ślubnymi ceny zaczynają się od 150zł a najczęściej kosztują ok 200zł - i nie są wcale ze skóry naturalnej... Lepiej poszukać butów w normalnym sklepie :)

Pozdrawiam! :)