Tagi
zBLOGowani.pl
RSS
poniedziałek, 16 marca 2015

Zapraszam Was do polubienia na facebooku:

https://www.facebook.com/Kapryswkoszyczku - marzy mi się uzbierać 100 polubień... pomożecie? :) Dziękuję :)Dzisiejsza czarna sukienka pojawiła się już we wcześniejszym poście (bardzo ją lubię) ale dziś zestawiłam ją z myszką Miki ;) Komu wolno nosić Minnie Mouse? Albo komu nie wolno? Nie wiem :) Ale myślę że jak się dobrze zgra z resztą, to motyw myszki Miki nie będzie zarezerwowany tylko dla gimnazjalistek... Rajstopy w groszki tak jak kokardka Minnie ;)

 

 

 

 

Fot. by Bob

 

Pozdrawiam :)

niedziela, 08 marca 2015

Jedni spacery lubią inni mniej. Ja akurat lubię i z okazji dzisiejszego święta udało mi się wyciągnąć jednego niedźwiadka w okolice pomników przyrody - starych dębów. Słońce nam sprzyjało. Niedźwiedź nikogo nie pogryzł choć sprawiał wrażenie że wolałby kontynuować swój sen zimowy. A tu psikus! Bo wiosna przyszła! ;)

Lubię kontrasty. Pomarańcz zestawiłam dziś z czernią a żeby nie było zbyt monotonnie w apaszkę wkradły się białe serduszka :)

 

 

 

 

 

Fot by BobPozdrawiam :)

wtorek, 03 marca 2015

Stwierdziłam, że skoro w google nic o tym nie piszą to ja napiszę ;)

W Archidiecezji Poznańskiej bierzmowanie dla dorosłych odbywa się w Katedrze. Jest to bardzo ładny kościół, położony w pobliżu mostu biskupa Jordana - tak obleganego przez zakochanych, którzy przypinają tu swoje kłódki miłości.

 

Daty bierzmowania są z góry podane na cały rok - link poniżej:

http://www.archpoznan.pl/content/view/349/187/

 

Jednak zanim udamy się na bierzmowanie należy w swojej parafii, od swojego proboszcza otrzymać "skierowanie" na nauki przygotowujące do bierzmowania. Lekcji jest kilka (5 albo 6 lekcji - spotkania 1x w tygodniu) i kurs ten jest odpłatny (ok 100zł za kurs). Po jego zakończeniu wracamy do swojego proboszcza i otrzymujemy dokument upoważniający do przyjęcia bierzmowania w Katedrze. Dokument ten musi mieć dokładnie wypełnione rubryki (adres Waszej parafii musi być dokładny bo tam zostanie wysłana informacja z Katedry, o tym, że przyjęliście bierzmowanie).

Z dokumentem który otrzymaliście od proboszcza udajecie się w terminie wskazanym przez Katedrę na stronie www na mszę, podczas której przyjmiecie sakrament bierzmowania. Na mszy tej należy być już po spowiedzi by móc przyjąć Komunię. Na stronie www proszą aby kandydaci przybyli pół godziny przed mszą - jest to potrzebne by przećwiczyć bierzmowanie ze strony technicznej. 

 

Ogólnie nie ma się czego bać, proboszcz który ćwiczy z Wami przebieg bierzmowania jest sympatyczny i nie karci za to że większość z kandydatów nie bardzo umie aktywnie uczestniczyć we mszy świętej ;)

Zaskoczyło mnie to że to nie była normalna msza niedzielna na której było kilku kandydatów ze swoimi świadkami, a był to cały kościół samych kandydatów ze świadkami! Nieliczni zaprosili rodziców, nieliczni robili fotki gdy biskup udzielał sakramentu. Jedni ubrali się bardzo elegancko, inni pół elegancko a inni nawet w skórzanych białych kurtkach z napisami ;)

Świadek podczas udzielania sakramentu stoi zaraz za swoim kandydatem (ogólnie wszyscy stoją gęsiego, na środku kościoła, w 2 rzędach: kandydat - świadek, kandydat świadek) i przesuwają się do przodu. Świadek bierzmowania przy udzielaniu sakramentu kładzie prawą rękę na prawym ramieniu kandydata. Kandydat daje dokument który dostał od swojego proboszcza klerykowi który stoi przy biskupie. Kleryk czyta na głos biskupowi imię, które sobie wybraliście po czym biskup udziela bierzmowania. Odchodząc dostajemy mały obrazek.

Gdy msza się skończy, każdy kandydat przy wyjściu z kościoła oddaje obrazek który dostał przy bierzmowaniu wraz z opłatą na znaczek pocztowy (2 zł) i otrzymuje skrócony dokument/ zaświadczenie że przyjął sakrament bierzmowania - to w razie gdyby ktoś potrzebował takie zaświadczenie natychmiast. Pełne dokumenty o tym że przyjęliście bierzmowanie zostaną wysłane pocztą do Waszej parafii.

Średnia wieku na bierzmowaniu dla dorosłych to 25-35 lat.

Mam nadzieję, że komuś pomogłam umieszczając te informacje :)

Pozdrawiam!