zBLOGowani.pl
Blog > Komentarze do wpisu

Gdzie ślub – mały kościółek Poznań

Jeśli marzy Wam się ślub w małym, starym kościółku z klimatem warto zajrzeć na Morasko k. Poznania. http://parafiamorasko.pl/ Kościołem opiekują się siostry zakonne których zakon znajduje się tuż przy kościele.

 

 Wiecie jak w skrócie opisać to miejsce?

Tak: "U Pana Boga za piecem" :)

 

Ksiądź proboszcz – Tomasz Kulka jest bardzo sympatyczny. Jest młody, ma fajne podejście do ludzi dlatego przyciąga do siebie i młodych, dzieci i starszych. Po Wielkim tygodniu widzieliśmy jak wszystkich parafian częstował pod kościołem cukierkami z wiklinowego koszyczka :) Obiło mi się też o uszy że nie jest mu obca organizacja spływów kajakowych – ale szczegółów nie znam. W każdym razie nie ma tu cennika że tyle i tyle należy dać za mszę ślubną. Przyjęte jest że każdy daje ile może, są to kwoty od 100-500zł.

 

 

Ubranie kościoła – po wieczornej mszy w tygodniu można porozmawiać z siostrą która opiekuje się kwiatkami/ świecami... pilnuje by w kościele wszystko było na swoim miejscu. Można z nia porozmawiać o ubraniu kościoła, ustalić ile pieniążków potrzeba na kwiatki oraz pamiętać należy o ofierze za ubranie kościoła przez siostrę. Fajne jest to że kościół na dzień ślubu dysponuje czerwonym dywanem :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oprawa muzyczna – jeśli nie planujemy wynajmować zespołu do kościoła, również po mszy wieczornej w tygodniu można porozmawiać o tym z siostra organistką. Także pamiętajmy o ofierze za muzykę na naszym ślubie.

Obydwie siostry są bardzo pozytywnie nastawione do ludzi :)

Na mszy nie mieliśmy ministrantów – przy mszy pomagała siostra „od kwiatków”

 

 

Poniżej filmik – zapraszam :)

https://www.youtube.com/watch?v=O8isUobIG10

 

piątek, 03 lipca 2015, banicyja

Polecane wpisy